Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından afet bölgesine Türkiye başta olmak üzere bütün dünyadan yardım eli uzanıyor. Depremden etkilenen 11 ile gönderilen yardım malzemeleri arasına bırakılan notlar ve diğer eşyalar, depremzedelere duygusal anlar yaşatıyor.

Konya’nın Meram ilçesinde yaşayan Berra ve Hüseyin Susam kardeşler de depremin hemen ardından bölgeye yardım için bir çocuk montu gönderdi. İki kardeş, gönderdikleri montun cebine de bir not ve biriktirdikleri 50 lira harçlıklarını bıraktı.

Berra ve Hüseyin’in yardımları, Kahramanmaraş’ta Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsü’ne kurulan çadır kentte yaşayan depremzede Fatma Kala’ya ulaştı.

“OĞLUMLA TANIŞIR KARDEŞ OLURLAR”

Notu okurken duygusal anlar yaşayan Kala, yardımsever çocuklarla tanışmak istediğini, gönderdikleri harçlığı harcamayacağını ve saklayacağını belirterek, şöyle konuştu:

“Kahramanmaraş’tan Konya Meram’a sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz. Eğer nasip olursa tanışmak isteriz. Eğer gelme imkanları varsa tanışalım. Oğlumla tanışır kardeş olurlar. Çok teşekkür ediyorum bu yüreği güzel, koca yürekli insanlara. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Allah razı olsun, onları yetiştiren aileden ve tüm Türkiye’den.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir