Terörist başı Abdullah Öcalan liderliğinde kurulan ve 1980 lı yıllardan sonra dağda başlattığı silahlı direnişi 1990 lı yıllarda kırsala taşıyan ve siyasi örgütlenmeye giden PKK, dönem dönem yeni isimlerle kurulan kürt kökenli siyasi partilerin destekçisi oldu.

HDP de bir siyasi parti gibi görünsede ,terör örgütü PKK nin siyasi kanadı gibi calışıyor .Son zamanlarda HDP üyesi olup da PKK ile maddi ve manevi bağları olan bir çok kişi hakkında soruşturma açıldı. 1990 ve 1995 yılları arasında ülkemizin Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden Avrupaya siyasi nedenlerle kaçan ve orada tutunan kürt kökenli kişiler de hem pkk nin hemde kurulan kürt kimlikli siyasi partilerin müdavimi oldular.Gittikleri Avrupa bölgelerinde daha önce işçi olarak orada bulunulan kürt kökenli insanları da Türkiye ye karşı örgütleyen bu siyasi kişiler yığınla taraftar topladı zaman içerisinde. Kolluk kuvvetlerince ve istihbarat ekiplerince yapılan teknik takip ve araştırmalarda Caner KARAHAN isimli şahsın Avrupa da ve özellikle Almanya da aktif olarak siyasi faaliyetler içerisinde olduğu, Silahlı Terör örgütü PKK nin propagandasını yaptığı, bu doğrultuda kurulan kürt kökenli siyasi partilerin üyesi ve destekçisi olduğu tesbit edildi. Caner K .gibi binlerce kişiyi hem Avrupa da hem Türkiye de yetiştiren örgüt sinsice genç nesillerin beyinlerini yıkamaya devam ediyor.

Türkiye de Cezaevinde olan PKK yandaşlarının ailelerine maddi ve manevi destek verdiği de ortaya çıkan Zanlı Caner KARAHAN ın neredeyse bu terör örgütü yandaşlarının kiralarını bile ödeyecek kadar aralarında sıkı bağ oluştuğu anlaşıldı.Caner K nın Türkiye de bulunan yakın aile çevresinin evlerinde yapılan polis baskınında çok sayıda örgütü destekleyici kitaplar, broşürler, Yardım kolileri ve az miktarda para ele geçirildi. Polis araması esnasında evde olmayan şüpheli şahsın firarda olduğu tespit edildi. PKK yandaslı gösteri ve yürüyüşleri organize ettiği, Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhurbaşkanını aşağılayıcı söylemleri slogan olarak kullandığı ve sosyal medyada Devleti ve iktidar partisi AKP yi aşağılayıcı miting ve gösterilerde aktif rol aldığı ortaya çıkan Caner KARAHAN, ayrıca medya ve sosyal medya aracılığı ile sürekli örgütün propagandasını yaparak ülkemiz aleyhine faaliyetlerde bulunmaya devam ediyor. Zanlı Caner KARAHAN gibi bir çok örgüt destekçisinin adreslerine yapılan baskında benzer bir manzarayla karşılaşıldı. Yine yardım kolileri, örgütsel doküman ve nakit para.Hem cezaevinde bulunan örgüt militanlarına hemde ailelerine her türlü desteği veren birçok kişi gözaltına alındı. HDP ve PKK kardeşliğine büyük bir darbe vuran emniyet güçleri gece gündüz demeden bu kirli ilişkiler ağını çözüyor. Son zamanlarda örgütün dağ kadrosuna yapılan operasyonlarda çok büyük başarı sağlanmış ve örgüt büyük ölçüde dağ ve kırsalda tasviye edilmişti. Sağ olarak ele geçirilen militanların yargılamaları devam ederken örgütün şehir içi yapılanması,Yurtdışı yapılanması ve siyasi ayağı aktif olarak eylemlerine devam etmekte .Doğu ve güneydoğu bölgesinde özellikle genç neslin örgütsel faaliyetler içerisinde bulunuyor olmaları tehlikenin boyutunu gösteriyor aslında.Avrupayı üst gibi kullanan örgüt Caner KARAHAN gibi militan şahısların sayesinde kürt kökenli genç nesli örgütün ağına düşürüyor. Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunan Caner KARAHAN tüm aramalara rağmen henüz bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir