Geçtiğimiz günlerde Adli Tıp Kurumu cezaevinde kalabilir raporu vermesine rağmen mahkeme tarafından tahliye edilen Mardin eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk askerlerle ilgili fotoğrafına açıklık getirdi.

Terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu iddiasıyla geçtiğimiz aylarda gözaltına alınan ve mahkeme tarafından tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilen Ahmet Türk, kısa süre sonra Elazığ’daki hapishaneye nakledilmişti. Cezaevinden askerler eşliğinde hastaneye getirilirken koluna girilmesi konusunda açıklama yapan Türk, askerlerin yerlerin kar olması ve kayıp düşmemesi için koluna girdiklerini, kendisine de son derece kibar davrandıklarını dile getirdi. Cezaevinde de kendisine kötü muamele edilmediğini belirten Türk, diğer siyasi tutuklularının aksine kendisine bir kısıtlama getirilmediğini ve sağlık sorunları nedeniyle başka bir mahkum ile beraber kaldığını belirtti.

Ahmet Türk’ün hastaneye götürülürken askerlerin koluna girmesine bazı kesimler tepki göstermiş ve Ahmet Türk’e kelepçe takıldığı iddialarına da Elazığ Valisi açıklama yaparken Türk’ün Elazığ’a getirilmesinin ardından hiçbir zaman kelepçe takılmadığını belirtmişti.

Ahmet Türk böylelikle belirli bir kesimin kötü propaganda amaçlı kullandığı fotoğrafa açıklık getirmiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here