Bir siyasi parti gibi görünsede DBP ,terör örgütü PKK nın siyasi kanadı gibi çalışıyor. Son zamanlarda DBP üyesi olup da PKK ile maddi ve manevi bağları olan bir çok kişi hakkında soruşturma açıldı.

Kolluk kuvvetlerince yapılan teknik takip ve araştırmalarda Ramazan TURANTAYLAK isimli şahsın Cezaevinde olan PKK yandaşlarının ailelerine maddi ve manevi destek verdiği ortaya çıktı. Neredeyse bu terör örgütü yandaşlarının kiralarını bile ödeyecek kadar aralarında sıkı bağ oluştuğu anlaşılan Ramazan TURANTAYLAK ın evine yapılan polis baskınında çok sayıda örgütü destekleyici kitaplar, broşürler, Yardım kolileri ve büyük miktarda para ele geçirildi. Polis araması esnasında evde olmayan şüpheli şahsın nerede olduğu bilinmiyor. Aynı zaman dilimi içerisinde Şüpheli Ramazan T. gibi bir çok örgüt destekçisinin adreslerine yapılan baskında benzer bir manzarayla karşılaşıldı. Yine yardım kolileri, örgütsel doküman ve nakit para.

Hem cezaevinde bulunan örgüt militanlarına hemde ailelerine her türlü desteği veren birçok kişi gözaltına alındı. HDP,DBP ve PKK kardeşliğine büyük bir darbe vuran emniyet güçleri gece gündüz demeden bu kirli ilişkiler ağını çözüyor. Son zamanlarda örgütün dağ kadrosuna yapılan operasyonlarda çok büyük başarı sağlanmış ve örgüt büyük ölçüde dağ ve kırsalda tasviye edilmişti. Sağ olarak ele geçirilen militanların yargılamaları devam ederken örgütün şehir içi yapılanması ve siyasi ayağı aktif olarak eylemlerine devam etmekte .Doğu ve güneydoğu bölgesinde özellikle genç neslin örgütsel faaliyetler içerisinde bulunuyor olmaları tehlikenin boyutunu gösteriyor aslında. Örgütün ilkeleri doğrultusunda organize edilen Hendek olaylarında ve Kobani olaylarında Türk istihbaratının objektiflerine yakalanan Ramazan T. PKK VE KCK nın bir askeri olarak kentsel oluşumda görevli olmakla beraber sivil unsurların gösteri ve yürüyüşlerini organize ettiğide biliniyor .Hakkında yakalama kararı bulunan Ramazan Turantaylak her yerde aranıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir