Akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden birisi olan Apple, popüler serisi iPhone’un son neslini pazara sunmaya hazırlanıyor. iPhone 14 serisi ile oldukça başarılı satış sayıları yakalayan ve sektördeki payını büyüten Apple, aynı başarıyı iPhone 15 ailesiyle de yakalama konusunda kararlı. Ancak iPhone 15 fiyat listesi, Türk kullanıcıların tadını biraz kaçırabilir.

iPhone 15 Pro Max fiyatı 70.000 TL olabilir!

Bildiğiniz gibi iPhone 14’ün en pahalı versiyonu olan Pro Max, ülkemizde çeşitli satış kanallarında 52.000 TL’yi aşan fiyatlardan alıcı buluyor. Bir telefona bu denli yüksek bedeller ödemek ne derece mantıklı tartışılır ancak iPhone 14 Pro Max bu pahalı fiyatına karşın Türkiye pazarında beklenenden fazla ilgi görmüşe benziyor. Şirketin iPhone 15 ailesinin en güçlü versiyonu için belirleyeceği fiyat ise, demin ifade ettiğimiz bedelden çok daha yüksek olacak. En azından sosyal medyada dolaşan iddialar bu yönde.

Dedikodulara göre Apple,iPhone15 Pro Max Türkiye fiyatını 70.000 TL olarak belirleme konusunda kararlı. Telefon eğer bu fiyattan satışa sunulursa ne derece ilgi görür bunu şimdiden söylemek zor. Ancak cihaz bu döviz kuru ve maliyetlerle ülkemize 70.000 TL’den giriş yaparsa, maalesef şaşırmayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir