Saat denince akla gelen ilk ülke tabii ki de İsviçre olmaktadır. Pek çok farklı markanın üretimini yaptığı birbirinden kaliteli saatler ile tüm dünyada konuşulan İsviçre saatleri, fiyat olarak diğer markalara kıyas ile pahalı kalsa da kesinlikle bu fiyatlara değecek kalitede olmaktadırlar. Özellikle saat koleksiyonu yapan bireyler tarafından ilgi duyulan İsviçre saatlerinin fiyat skalası oldukça geniş olup farklı bütçelere uygun saat modelleri bulmak mümkündür. Peki en sık tercih edilen İsviçre saat markaları hangileridir?

Saat denince akla gelen en büyük marka Rolex olmaktadır. Uzun süredir satış gelirleri ile listelerin birinci sırasında olan Rolex markasından sonra Omega ve Cartier markaları gelmektedir. Rolex’in Tudor ile birlikte olan pazar payını hesaba katınca İsviçre saatçiliğinin pazar payının üçte birini bu markanın yönettiğini görebiliriz.

Niş Parfüm Markaları

Her mevsim ve sezon farklı kokular üreterek sezona damgasını vurmayı başaran pek çok niş parfüm markası bulunmaktadır. Bu markalar arasından en beğenilenleri sizler için sunduk.

Parfüm markalarının olmazsa olmazlarından biri tabii ki Chanel olmaktadır. Birbirinden çekici kokuları ile koku piyasasına imza atan bu marka ile birlikte Jo Malone London, Louis Vuitton, Lancome, Dyptique, Issey Miyake, Tom Ford gibi markalar da koku piyasasına yön veren ve dünya genelinde büyük beğeni toplayan markalardandır. Bu niş parfüm markaları ve ürettikleri kokular, sezon sezon değişiklik gösterse de genel olarak bu markaların her parfümü ayrı ayrı beğeni toplamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir