ABD’nin Tennessee eyaletindeki La Vergne polis karakolunda görevli polis memuru Maegan Hall’un mesai arkadaşlarıyla cinsel ilişkiye girdiğinin ortaya çıkmasıyla patlak veren “sapık karakol” skandalında yeni gelişmeler yaşandı.

Skandalın ortaya çıkmasıyla Hall ve ilişkiye girdiği 5 polis memuru görevden alınmıştı. Olayı 26 yaşındaki kadının eşinin ihbar ettiği ortaya çıkmıştı. Küçük bir kasabada Hall ve erkek polislerin birbirlerine çıplak fotoğraflarını göndererek mesai saatleri içinde ilişkiye girmesi ülke genelinde büyük ses getirmişti.

Olayla ilgili önceki gün dava açan Hall, karakoldaki erkek müdürlerin kendisini cinsel olarak istismar ettiğini savundu. 51 sayfalık iddianamede Hall, erkek meslektaşlarının baskısıyla kendisini “kapana kısılmış ve sömürüye uğramış’ hissettiğini belirtti. Ocak ayında görevden alınan genç kadın, tacizden kaçmaya çalıştığını ve bir dönem kendini öldürmeye çalıştığını ifade etti.

Genç kadının eşinin durumdan haberdar olduğu ve rahatsızlık duyduğu belirtilmişti.

Hall, karakoldaki müdürlerini kendisini mesleki olarak desteklemek yerine sistematik olarak istismar ettiğini ve cinsel ilişkiye yönelttiğini anlattı.

Hall daha önce polise verdiği ifadede karakol içinde erkek polislerle cinsel ilişkiye girdiğini, bir polis ve eşiyle üçlü ilişki yaşadığını itiraf etmişti. Genç kadının daha önce bazı ruhsal sorunlar yaşadığı da polis kayıtlarına yansıdı.

Genç kadının itibar kaybı ve yaşadığı maddi kayıp nedeniyle tazminat talebinde bulunduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir