Süper Lig’de 4 Mart Cumartesi günü oynanacak Kayserispor Fenerbahçe maçı öncesi flaş bir gelişme yaşandı… Kayseri İlk Güvenlik Kurulu Kayserispor – Fenerbahçe maçına, sarı lacivertli taraftarların alınmamasına karar verdi. Sarı lacivertli deplasman tribünü alınan karar dolayısıyla Kayserispor maçındaki yerini alamayacak.

Yaşanan gelişmelerin ardından Fenerbahçe Kulübü çok sert bir açıklama yaptı. Bu kararın kabul edilemez olduğunu belirten sarı lacivertli kulüp resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

HÜKÜMET İSTİFA’ POLEMİĞİ

Sarı lacivertli tribünlerin ‘Hükümet İstifa’ tezahüratları sonrası maçların seyircisiz oynanma durumu gündem olmuş ve MHP lideri Devlet Bahçeli bu konudaki tavrını net şekilde ortaya koymuştu.

Protestoların üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada taraftarların oyuna geldiğini ve maçların ‘Seyircisiz oynanması’ gerektiğini söylemişti.

KAYSERİSPOR’DAN KINAMA MESAJI

Kahramanmaraş nedeniyle ertelenen Fenerbahçe Konyaspor maçında taraftarlar, hükümetin politikalarını eleştirmiş, tribünlerin büyük bir bölümü ‘Hükümet istifa’ tezahüratı yapmıştı.

Kayserispor Kulübü de Beşiktaş tribünlerinin de dahil olduğu ‘Hükümet İstifa’ sloganlarına sosyal medya hesaplarından kınama mesajı geçmişti. Camialar arası yaşanan gerginlik sonrası Kayseri İl Güvenlik Kurulu hafta sonu oynanacak maça Fenerbahçe seyircisinin alınmaması kararını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir