Fethullahçı Terör örgütü yüzünden bir dönem hapiste de yatan Cübbeli Ahmet Hoca’yı bitirme kararı alındığı ortaya çıktı.

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden biri olan Cübbeli Ahmet Hoca sohbetlerinde sık sık FETÖ elebaşı Fethullah Gülen aleyhinde konuşmuş, bu konuşmalarının ardından da hakkında operasyon yapılarak 1 yıl Metris Cezaevi’nde yatmıştı. Cübbeli Ahmet Hoca ile ilgili yapılan operasyonların detayları Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada ortaya çıktı.

Soruşturmada gizli tanık olarak ifade veren bir şahıs, Cübbeli Ahmet Hoca‘nın Fethullah Gülen hakkında sohbetlerinde olumsuz cümleler sarfetmesi üzerine örgütün Hoca’yı bitirme kararını bir toplantıda aldığını belirtti. O toplantıdan yaklaşık 1 ay sonra Cübbeli’nin tutuklandığını belirten gizli tanık bunun bir kumpas olduğunu iddia etti.

FETÖ’nün savcılarından Mehmet Ali Uysal’ın talimatıyla 2011 yılında gözaltına alınan Cübbeli Ahmet Hoca tutuklanarak cezaevine gönderilmiş ve 1 yıldan fazla cezaevinde yatmıştı. 1 yılın ardından sağlık problemleri nedeniyle tahliye edilen Ünlü’nün yargılamasına devam edilmiş ve Ünlü 3 Mart 2016 tarihinde beraat etmişti. Beraatle beraber suçsuzluğu kanıtlanan Ünlü cezaevinden çıktıktan sonra bunun bir kumpas olduğunu iddia eden cümleler sarfetmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here