Tarihi peri bacaları ve balon turizmiyle ünlü ilimiz Nevşehir’de 3 balonun sert iniş yapması sonucu çok sayıda turist yaralandı.

Yılın bütün aylarında tarihi güzellikleri görmek ve balon turu yapmak için Nevşehir’in Kapadokya Bölgesi’ne akın eden turistler bölgenin en büyük gelir kaynağı durumda. Bu durum bazen istenmeyen olayların yaşanmasına da neden olabiliyor. Bazen balona fazla yolcu alımı, bazen de olumsuz hava koşullarına rağmen kalkış yapan balonlar felakete neden olabiliyor. Bugün sabah saatlerinde olumsuz hava koşullarına rağmen kalkış gerçekleştiren 3 sıcak hava balonu uçamayacağını anlayınca sert iniş yapmak zorunda kaldı. Çok sayıda turistin yer aldığı balonların sert inişi ardından çok sayıda kişi yaralanırken olay yerlerine hızla ambulans ekipleri sevk edildi. Arama kurtarma ve sağlık ekiplerinin çabasıyla müdahale edilen turistler arasında Çinli ve Avrupalı turistler olduğu belirtildi.

Kar yağışı ve ters rüzgarın çıkması sonucu sürüklenmeye başlayan balonlar Ürgüp’ün Sofuilar Köyü yakınlarına sert iniş yaptı. Toplamda 45 kişinin bulunduğu balonlarda 41 kişi yaralanırken, 9 kişide kırık ve çıkıklar olduğu öğrenildi. 32 kişi ayakta tedavilerinin ardından taburcu edilirken 9 kişinin tedavisine hastanede devam ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here