Beyaz TV’de Skandal Haber Tepki Çekti

0
141

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek‘in sahibi olduğu Beyaz TV’de yayınlanan Dinamit programı ile ilgili şok ifadeler kullanıldı.

Latif Şimşek’in sunduğu Dinamit adlı programa dün akşam Melih Gökçek konuk oldu. Konuk olmadan günler önce şok belgeler ve fotoğraflar yayınlayacağını Twitter hesabından duyuran Melih Gökçek’in yayınladığı fotoğraflar büyük tepki çekti. Programda 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde bombalanan Gölbaşı’ndaki özel harekat merkezinin fotoğrafları yayınlanırken, şehit olan 52 özel harekatçının da fotoğrafları yayınlanarak kömür oldular başlığı atıldı.

Sosyal medyadan yoğun tepki çeken görüntüler ve haber başlığının ardından Twitter’dan Beyaz TV Kapatılsın etiketi açılarak 20 binden fazla tweet atıldı. Şehitlerin siyasete alet edilmemesi ve şehit görüntüleri üzerinden evet kampanyası yapılmaması gerektiğini belirten vatandaşlar tepkilerini çok sert bir şekilde gösterdi.

Yaşanan skandalın ardından bazı haber siteleri Latif Şimşek ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in özür dilediğini ifade etse de özür dilediklerine dair bir görüntü ya da sosyal medya paylaşımına rastlanmadı.

Bu haberin ardından RTÜK’ün nasıl bir tavır takınacağı da merak konusu oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here