Next Level AVM’de Evet Pankartı Tartışması

0
171

Ankara’nın ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan Next Level AVM‘nin Eskişehir Yolu tarafında Evet pankartı asılması eleştirilere neden oldu.

Ankara’nın lüks ve premium diye adlandırılan alışveriş merkezlerinden biri olan, Eskişehir Yolu ve Konya Yolu’nun kesiştiği noktada bulunan Next Level AVM’nin Eskişehir Yolu tarafına bakan tarafa dev bir “EVET” pankartı asılması vatandaşın tepkisine neden oldu.

Referandum sürecinde evet hayır tartışmaları sürerken bu tartışmaların önemli bir ticari kuruluşa yansımasının doğruluğu tartışılırken Next Level AVM bu konuda bir açıklama yapmadı. 16 Nisan’da yapılacak  referandum için ”Evet” yazılı afişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dev bir fotoğrafı bulunuyor. Güçlü Türkiye için evet mesajı verilen pankarta Alışveriş merkezini kullanan ziyaretçiler tepki gösterdi. Bu tarz işletmelerin toplumun her kesimini kucaklaması gerektiğini, siyasilerin ayrıştırıcı dilinden uzaklaşması gerektiğini ifade eden vatandaşlar bu pankartın kaldırılmasının doğru bir karar olacağını dile getirdi.

Sosyal medyada da hızla paylaşılan içeriklerde yoğun şekilde eleştiri yorumları atılırken, destek mesajları da atıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here