Yıllardır Ankara‘nın merkez ilçelerinde yerlere atılan fuhuş kartvizitleriyle ilgili sonunda caydırıcı bir ceza geldi.

Özellikle Kızılay, Sıhhıye, Ulus gibi yaya trafiğinin fazla olduğu bölgelerde kaldırımlara atılan fuhuş ve masaj kartvizitleriyle ilgili sonunda Ankaralıları rahatlatacak bir düzenleme getirildi. Daha önce sadece para cezası kesilen bu suçla ilgili geçtiğimiz gün ilk tutuklama geldi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğ’nde görevli polis ekipleri Sıhhıye çevresinde fuhuş içerikli kartvizit dağıttıkları belirlenen iki kişiyi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Adliye’ye sevkedilen şüpheliler, savcının tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Fuhşu kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri dağıtmak suçundan tutuklanmasına karar verilen şüphelilerin Ankara sokaklarını bu tarz görüntülerden kurtarmak için caydırıcı bir örnek olması umut ediliyor.

Savcılığın bu talebini mahkemenin olumlu karşılamasının nedeni de 24 Kasım 2016 tarihinde Türk Ceza Kanunu’nda yapılan değişiklik gösteriliyor. Yapılan bu değişikliğe göre bu suçu işleyenler bir yıldan üç yıla kadar hapis ve iki yüz günden iki bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılabilecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here