Eymir Gölü‘ne giden yolda başlayan alt yapı çalışmaları nedeniyle kazılan yollar sürücülere zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

Turan Güneş Bulvarı’ndan  Eymir Gölü’ne giden yolda başlayan alt yapı çalışmalarının asfaltlanmaması ve yağmur nedeniyle yolun çökmesi göl yolunu kullanan sürücülere zor anlar yaşatıyor. Yolun iki şeritli olması ve iki şeritin yan kısmının kazılması yolun kullanım alanını da daraltırken, sürücüler kazılan yerlerin kapatılmamasına tepki gösteriyor. Özellikle havaların ısınmasıyla beraber hafta sonları binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Eymir Gölü’nün bu sorununun giderilmesi için vatandaşlar yetkililere seslendi.

Eymir Gölü‘ne giden yolun yaklaşık 500 metresinde oluşan çukurların nedeninin Turkcell’in fiber alt yapı çalışması olduğu belirtildi. Yolun bir tarafını Turkcell alt yapı çalışması nedeniyle kazarken, diğer tarafı da farklı bir çalışma nedeniyle kazılmış durumda. Kazılan yerleri toprakla kapatan görevliler, yağmur yağdığında kazılan yerlerin çamur ve çukur olmasına neden oluyor.

Hem gidiş ve gelişi zorlaştıran, hem de sürücülerin ani fren ve manevra yapması nedeniyle araçlara hasar veren çukurların bir an önce kapatılması isteniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here