Referandum sürecinden önce sert bir şekilde AK Parti hükümetini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’yle ortak çalışabileceklerinin sinyalini verdi.

Parti örgütlerine yönelik bir genelge yayınlayan Devlet Bahçeli, ülkemizin Rusya ve batılı ülkeler tarafından bir kuşatma altında olduğunu belirtti. Rusya’yı sert dille eleştiren Bahçeli, ülkemizdeki mevcut sistemin kriz ve kaos getireceğinin imasında bulunurken, bu sistemin toplumsal sözleşmeyle değişmesi gerektiğinin mesajını verdi.

Partisine gönderdiği genelgede referandum sürecinde evet oyu verecek partilerle beraber çalışma yürütülebileceğini belirten Bahçeli bu maddeyle AK Parti’yle ortak çalışma yürütülebileceğinin sinyallerini verdi. Bu ortak çalışmanın üst düzeyde mi yoksa sadece teşkilatlar boyutunda mı yapılacağı ise tam olarak anlaşılmadı.

MHP tabanında Evet kararına karşı tepkiler devam ederken, genelgede hayır oyu kullanacaklarla temas kurulmayacağı ve toplantılarına alınmaması gerektiği belirtildi. Bu kararın MHP tabanında nasıl etki edeceği de merakla beklenirken, MHP’li muhaliflerin etrafında toplanan partililerin sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Bahçeli’nin yakında meydanlara inerek Evet mesajı vermeye başlayacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here