Son yıllarda hem dar gelirli ailelere yaptığı daireler hem de lüks dairelerle önemli girişimler yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı 7 yıl içerisinde 425 bin konut inşa etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan son yıllarda yaşanan gelişmeler nedeniyle gayrimenkul sektörünün etkilendiğini; fakat yine de rekor seviyede satışların gerçekleştiğini, bunda en önemli etkenin bankaların faizleri düşürmesiyle beraber vatandaşların kredi çekmede tereddütlerinin ortadan kalkması olarak belirtti. TOKİ olarak bir çok kampanyaya destek verdiklerini de ifade eden Başkan Turan konut satışlarının 1,5 milyona yaklaştığını ifade etti.

2016 yılında Türkiye’nin inşaata 450 milyardan fazla para harcadığını belirten Turan, 2017 yılında Dünyada inşaat harcamalarının 10 trilyon dolardan fazla olacağını ve Türkiye’nin çok büyük potansiyeli olduğunu dile getirdi.

Sadece TOKİ’nin içinde bulunduğumuz yılda 65 bin konut ihale edeceğini ve kentsel dönüşümle beraber konut sektörünün hızla yükseleceğini ve Türkiye’nin bu konuda önünün açık olduğunu ifade etti. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin yılda 800 bin konut üretme kabiliyeti olacağını da belirten Turan özel sektörün de üretimlerinin artarak devam edeceğinin altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here