Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek vatandaşın uzun yıllardır şikayet ettiği trafik sigortası ücretlerinin fahiş fiyatlı olmasına hükümetin el attığını ve fiyatlara düzenleme getirileceğinin müjdesini verdi.

Araç sahiplerinin her yıl düzenli olarak ödemek zorunda olduğu zorunlu trafik sigortası primlerinin bir türlü makul fiyatlara çekilmemesi üzerine olaya el atan hükümet tavan fiyat uygulaması getirdi. Getirilen bu uygulamayla mevcut primlerde %30, %40’lık bir düşüş olacağı ifade ediliyor. Sigorta sektörünü daha önce de uyaran AK Parti Hükümeti yapılan iyi niyet göstergelerine sigorta sektörünün karşı yanıt vermediğini ve bu yüzden vatandaşın cebini düşünerek tavan fiyat uygulaması getirdiklerini ifade etti.

Getirdikleri bu uygulamayla hem vatandaşların cebini hem de sigorta şirketlerini düşündüklerini belirten Başbakan Yardımcısı Şimşek, prim ücretlerinin makul fiyatta olmasının öneminin altını çizdi ve getirdikleri bu tavan fiyat uygulamasıyla beraber sigorta primlerinde %40’a varan indirimler olacağının altını çizdi.

Daha önce de sigorta şirketlerinin fiyatının yazdığı bir sistem geliştirdiklerini ve bunu kullanıma açtıklarını belirten Şimşek, vatandaşların şikayetinde bir azalma olmadığını ifade etti.

Getirilen tavan fiyat uygulamasının önümüzdeki ay hayata geçeceği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here