Scottish Straight İlanları

İskoç ırkları arasında en ilginç tür olan bu kedileri, patiilan.com web sitesinin Scottish Straight İlanları ayrıcalığıyla sahiplenebilirsiniz. Zekası, meraklı yapısı ve özellikle yüksek sadakatiyle ünlenen Scottish Straight, Scottish Fold ile de kuzenlik bağına sahiptir. Dışa dönük doğası gereği oldukça özgüvenlidir. Bununla birlikte girişken olması dolayısıyla hemen her ev ortamına uyum sağlayarak, iç veya dış mekân farketmeksizin yaşarlar. British Straight adıyla da tanınan türün erkeği 6-8, dişisi 5-6 kilo ağırlığındadır ve ortalama yaşam süreleri 15 senedir.

Scottish Straight Özellikleri

Ev ortamına kolay ahenk sağlayan Scottish Straigh Kediler, bu özellikleriyle her aile için uygundur. Sessizliğe ya da kalabalık ev ortamına derhal adapte olan ırk, bekâr kişilere de bebekli kalabalık ailelere de önerilir. Kucağa alınmaktan hiç geri durmayan kediler, ilgiden hoşlanır. Onlar için, sahibiyle birlikte oynayacağı tut-getir oyunu, yerini başka hiçbir şeyin alamayacağı mükemmel bir aktivitedir. Eğlenceli olmaları bir yana bir köşeye çekilerek uyumaktan büyük keyif alan ırk, sosyal yaşam tarzına uyum sağlayabilirken bununla beraber sahibine de sadıktır. Dik ve ölçülü kulakları ile anılan bu ırk, asalet sahibi duruşlarıyla oldukça dikkat çekicidir.

Scottish Straight Kedilerde Beslenme

İçerik bakımından yüksek kalitede bir diyet, ırkı genetik yatkınlığa bağlı kiloya bağlı sorunlardan korur. Yavru, erişkin ve yaşlı Scottish Straight kedilerin ihtiyaçları farklı olacağı için yaşlarına müsait mama tercihi yapılmalıdır. Obeziteye meyilli olduğu bilinen ırkın beslenme planı bundan dolayı iyi yapılmalı, aşırı mama tüketimi engellenmelidir. Protein açısından güçlü yaş mama markaları tercih edilebilir.

Kaynak : https://patiilan.com/17813/scottish-straight

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir