2022 yılında vizyona iren Scream / Çığlık filminde Neve Campbell (Sidney Prescott), David Arquette (Dewey Riley) ve Courteney Cox (Gale Weathers) ikonik rollerine tamamen geri dönerken; onlara eşlik eden oyuncuların arasında ise Melissa Barrera, Mason Gooding, Kyle Gallner,  Mikey Madison, Jenna Ortega,  Dylan Minnette, Jasmin Savoy Brown, Jack Quaid, Marley Shelton ve Sonia Ammar gibi isimler yer alıyor. Diğer detaylar da Jetfilmizle adresinde.

Düşüncem şu ki; eğer gerçekten adanmış bir hayran değilseniz filmi büyük bir merakla beklemezsiniz. Filmin bir “para tuzağı” olduğunu düşünmeniz olası. İlk Scream filmi; 80’lerde tüketilmiş, tamamen bir alt tür olan gençlik korku filmlerini resmen dirilten sihirli bir formül olarak karşımıza çıkmaktaydı. Elbette bu defa filmden beklenen güçlü bir etki karşınıza çıkmıyor. Haliyle filmin bu noktada beklentileri karşılayamadığını söyleyebiliriz. Lakin tükenmiş bir mitolojinin küllerinden yeniden doğan taş gibi bir film karşımıza çıkıyor. Yeni Scream filmi hem korku sinemasına hem de kendi mirasının son 10 yıl içerisindeki makas değiştirici işlere yönelik bir çok farklı fikir, çözümleme içeriyor. Gerçekten bunların hiçbirinin umursamayacak derecede olduğunu söyleyebiliriz. Seyirciye heyecanlarını doruklarında yaşayacakları bir cinayet polisiyesi sunuyor.

Filmdeki yeni nesil filmler, Retro korkular, yeniden çevrimler ve eski serilerin devam filmleri üzerine edilen sohbetler; resmen bir sinema belgeseli izler gibi. Mindy de tüm bunların anahtarı!

kaynak: https://www.jetfilmizletv.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.