Mimari Terimler ve Anlamları, inşaat sektörü ve mimari alanında kullanılan mimari terimler ve kelime anlamlarını ifade etmektedir. Yapı rehberi sitesi, şantiyelerde kullanılan terimleri sizler için derlemiş ve bir mimari terimler sözlüğü haline getirmiştir.

Mimari Kelimeler ve Anlamları

Şantiyelerde kullanılan terimlere mimari terimler denilmektedir. İnşaat alanlarında kullanılan yapı malzemeleri, şantiye ekipmanları ve mimari proje amacıyla kullanılan ifadeler olarak bilinen mimari sözcükler, mühendis ve mimarların mutlaka hakim olması gereken kavramlar arasındadır.

Türkiye’nin yapı ve tasarım rehberi strucare.com adresinde mimar ve mühendislerin öğrenmesi gereken mesleki terimler, mesleki gelişim ve inşaat sektörüne dair güncel haberleri görüntüleyebilirsiniz. Mimari tasarım alanında hazırlanmış içerikler, ücretsiz 3D tasarım programları, mimari tasarım aşamaları ve birçok farklı alanda sizlere mesleki gelişiminizde katkı sağlayacaktır.

Mimari Terimler Sözlüğü

Mimari Sözcükler ve anlamları, inşaat alanlarında kullanılan ekipman, malzeme ve diğer terimlerin anlamlarını ifade etmektedir. Mimari Terimler Sözlüğü, mühendis ve mimarların uzmanlık alanı olduğu gibi evlerinde tadilat işleri yaptırmak isteyen kişilerin de bilmesi gereken teknik terimler arasında yer almaktadır.

İngilizce İnşaat Terimleri

İngilizce mimari terimler sözlüğü içeriğiyle, Türkçe olduğu gibi uluslararası geçerliliği bulunan İngilizce inşaat teknik terimleri başlığı da sizlere yurtdışında çalışma imkanı yaratabilmektedir. Buna ek olarak, mimari ve inşaat endüstrilerinde yaşanan gelişmeleri yabancı inşaat kaynaklarından takip etme şansı da verecektir. Bu şekilde, inşaat alanında mesleki gelişiminize katkı sağlayarak, daha iyi maaşlarla daha iyi inşaat projelerinde çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Kaynakça; https://www.strucare.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.