Diğer astrolojik hesaplamalarda da olduğu gibi, Ay burcu tespiti için de doğum saatinin tam olarak bilinmesi şartı vardır. Bu bölümün doğruluğu büyük önem taşır, çünkü sadece küçük bir zaman farkı tamamen farklı bir burca işaret edebilir, bu yüzden emin olmak adına mutlaka titiz davranılması gerekir. Kesin doğum saati bilgilerine sahip olmanız durumunda, sitemizdeki gibi doğru hesaplama yapan bir hassas hesaplama sistemi işinizi görecektir.

Ay’ın sembolik manada koruyucu bir şekilde Güneş’in etrafında tur atması gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi nasıl koruduğumuzu, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu bildirir.

Ay’ın pozisyon aldığı burç bilinç altındaki konuları yönettiğinden dolayı duygusal reaksiyonlarımızla alakalı birçok hadise Ay’ın bulunduğu burçla tam anlamıyla alakalıdır ki, bize keyifli gelen işler ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın kapsamındaki konulardandır. Hislerimiz üzerindeki yönlendirici etkisiyle hayatımızın bütün yönlerini maximum derecede etkisi altına alabilir ancak, her şeyden önemlisi sürdürdüğümüz ilişkiler üzerindeki etkisidir. Haritamızdaki Ay burcu bir yandan da sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme türümüzü ve ruhsal rahatlama şeklimizi de belirler.

Duygusal alanlardaki çok fazla konuda etkili olan Ay’ın doğum haritasındaki pozisyonu astroloji alanındaki uzmanların titizlikle inceledikleri başlıca konulardandır. Doğum haritasında, Ay’ın burçlara göre konumu, bilhassa dış dünyaya içgüdüsel manada nasıl reaksiyonlar verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Kendinizin yahut tanıdığınız bir kişinin duygusal özelliklerini analiz etmek için, web sitemizdeki Ay burcu tespit etme yazılımını kullanabilirsiniz. Şayet doğum haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmeyi istiyorsanız doğum yeri ve saatinizi forma girmeniz gerekiyor. Son olarak hesapla butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar. Eğer bir başkasına ait Ay burcu çizelgesine ulaşmayı isterseniz o kişiye ait doğum anı bilgilerini, Ay’ın şuanki pozisyonunu bilmek istiyorsanız bu güne ait zaman bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bununla birlikte belirtilen tarih ve saat içerisinde Ay’ın bulunduğu astrolojik pozisyonu ve o pozisyonda hangi manalara geldiğini görebilirsiniz.

Güneş Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Yorumlanır?

Güneş’in yer aldığı burcunuz temel kimliğinizi ve yaşantınızın genel seyri içerisinde değişmeyen içselleştirdiğiniz özellikleri belirler. Bu özellikler sizin aslında dışarıya bakan en gerçek en içteki parçanızdır. Esasen ışık ve enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde bulunur ve buna paralel şekilde Güneş’in konumlandığı burcunuz da benzersiz şahsi merkezinizi tanımlar. Kişisel özelliklerinizi daha iyi bilmek için websitemizdeki Güneş burcu programından yararlanabilirsiniz. Güneş, zodyaktaki en büyük güç olduğu gibi, natal haritalarda da en büyük güç olarak görülür. Bu enerji, esas kimliğinizle ve hayatınızı sürdürdüğünüz müddetçe hangi tarafa doru evrildiğinizle ilişkili kabul edilir. Duygularınızı diğerleriyle hangi yolla paylaştığınızı ortaya çıkarmakla kalmaz ki aynı zamanda değerlerinizin, amaçladığınız şeylerin ve benlik duygunuzun temel yapısıdır. Yaşınız ilerledikçe, Güneş burcu etkisi güç kazanır çünkü ilerleyen yaşlarda, gerçekte kim olduğunuz hususunda kendinizi daha iyi anlarsınız.

Merkür Burcu Tamamı Ücretsiz Harita Servisi

Yeni tanıştığımız kişinin, gerçekte Güneş burcuyla değil, Merkür burcu ile diyaloğa gireriz. 12 burcun her birisinde yorumu değişen Merkür burcu, potansiyel zekamızı ve bu zekamızı nasıl kullandığınızı gösterir. Burçlardaki Merkür düşünsel yaklaşımımızı, yazma yöntemimizi ve insanlarla iletişime nasıl geçtiğimizi söyler. Bulunduğu burca göre Merkür’den aldığınız etkiyi anlayabilmek için Merkür burcu programımız aracılığı ile gerekli tespiti yapmanız gerekir. Yıldız haritasındaki Merkür’ün konumu, olayları anlama, bilgileri özümseme ve başkalarıyla paylaşma şeklimizde etkisini gösterir. Merkür yerleşimimiz iletişim tarzımız üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce dünyamızı yönettiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünü etkiler.

Venüs Burcu Yorumlamada Burç ve Gezegenlerin Anlamı

Venüs gezegeni dolaşım halindeyken, 24 saatte kaba olarak bir derecelik yol kateder. Bu, her burçta neredeyse bir ay geçirdiği manasına gelir. Ayrıca on sekiz ayda bir kez geri hareket eder ki, tam lokasyonu anlamanın en iyi yöntemi doğum haritanıza bakmak doğduğunuz gün ve saatte hangi burçta olduğunu anlamak için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktır. Astrolojik hesaplamalarda Venüs değerleri açıkladığından varlıklarımızla olan ilişkilerimizi düzenler. Astrolojik açıdan daha önemlisi, burçlardaki Venüs sevme tarzımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşka verdiğimiz önemi ve daha fazlasını anlatır. Aşkınızla aranızdaki romantik uyumu bulmak için Güneş’e göre yorum yapmak en kolay yoldur oysa ki, Venüs burcu yorumu doğrudan doğruya aşkın kalbine inmenin daha etkili bir metodudur.

Mars Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Yorumlama

Mars hareketini hızla sürdüren gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta gerileme hareketi yaptığına göre iki ila yedi ay süreyle burçları etkisi altına alır. Astrologlara göre Mars’ın burçlar kuşağını tam olarak gezmesi yaklaşık iki yıl sürer. Bu döngüyü doğru bir şekilde tespit edebilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre hatırlatıcı işaretlemeler yaparsanız, ilerideki Mars döneminde nasıl harekete geçeceğiniz ve enerjinizi hangi yöntemleri kullanarak koruyacağınız hakkında ipuçları edinebilirsiniz. Mars yerleşiminizi anlamak, hareket yönteminiz ve motive olmak için ihtiyaç duyduğunuz şeylerle ilgili fikir vericidir. Bu bilgiler, enerji seviyenizi artırmanıza ve yaşamınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Mars konumunuzu kesin bir doğrulukla bulmak için Mars burcu hesaplayıcısı kullanmakta fayda vardır.

Ücretsiz Astrolojik Yorumlu Jüpiter Burcu

Jüpiter’in haritadaki yerleşimi sizinle alakalı bilinenden çok daha fazlasını söyler, algınızın açıklığını ve bilinç seviyenizi yükseltme metodlarını ortaya çıkarır. Genişlemeyi temsil eden Jüpiter genellikle diğer özelliklerinin yanı sıra bolca ahlak ta getirir. Jüpiter burcunuzu gerçek anlamda anlamanız, hayatınıza daha fazla şansı çekmenize imkan sağlar. Jüpiter burcunuzu bilmenin birden fazla yolu vardır. Bir astroloji programı kullanarak tek işlemle Jüpiter’inizin pozisyon aldığı burcu hızlıca hesap edebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz gerekir. Bununla beraber online Jüpiter burcu tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız elinizin altındaysa Jüpiter’inizin yerleştiği burcu buradan da görebilirsiniz. Şayet ne anlama geldiğiyle beraber bu pozisyona ayrıntılı bir şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu bulma uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Satürn Burcu Hesaplama Uygulaması

Tüm gezegenlerin önünde seyreden Satürn, bir burçta kabaca iki sene altı ay konaklar ve başlangıçtaki yerine geri gelmesi 28 ila 29 yıl sürer. O tekrar geldiği konuma Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir tür olgunluk göstergesidir. Satürn’ün bu devri eşit yaş grubunun birbiriyle benzer hayat dersleri öğrendiği şeklinde kabul edilir. Sitemizdeki gibi Satürn burcu öğrenme sistemi aracılığıyla Satürn’ün yer aldığı pozisyonu anlayabilirsiniz. Haritalarda, Satürn burcu, sınır çizgilerimizi, korkularımızı ve sorumluluklarımızı gösterir. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımıza nasıl yaklaştığımızı izah edebilir ve bununla beraber, doğal şekilde ifade etmekte zorlandığımız ve hatta karakterimize ait olarak kabul ettiğimiz özellikleri de gösterir.

Ücretsiz Doğum Haritası Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Doğum haritalarıyla çalışırken işlemlerde kullanılacak olan verilerin doğruluğu son derece önemlidir ki, bazen birkaç dakikalık sapmanın bile tüm hesaplamayı doğrudan etkileyeceğini bilmek gerekir. Doğum haritalarının doğru bir şekilde çıkarılabilmesi ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, doğumun gerçekleştiği saatin kesin olarak bilinmesi şartı vardır. Sitemizde ücretsiz bir biçimde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası hesaplama programı da, yıl, ay, gün, saat ve dakika olarak giriş yapacağınız bu bilgiler doğrultusunda kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu detaylarıyla beraber vermektedir.

Basitçe tarif etmek gerekirse ücretsiz natal (doğum) haritalar astroloji alanında donanımlı uzmanların sahip oldukları becerilerin teknolojinin ilerlemesiyle birlikte özel yazılımlara aktarılmış şeklidir.

Eski dönemlerde astrolojiye ilgi duyanların manuel hesaplamalar yaparak uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum haritalarını, bu zamanda teknolojik destek yardımıyla herkes tarafından kolayca oluşturmak ve detaylı yorumlarını online olarak görmek mümkün hale geldi.

Astrolojik cisimlerin konumları zamana göre değişse de, kişiye özel doğum haritaları kesin bir zamana bağlı olarak uzayın bir resmi niteliğinde olduğu için sabittir.

Astrolog değilseniz bile şahsınıza özel detaylı ve yorumlu natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı hesaplamak için doğum anınıza ait tarih bilgilerini ve doğduğunuz şehrin coğrafi konumunu formdan seçmeniz yeterlidir. Haritamı hesapla butonunu tıkladığınız anda derhal haritanız ekranda görünecektir.

İnternette pek çok ücretsiz natal harita uygulamasıyla karşılaşıyoruz. Bu uygulamalara baktığımızda, çoğunun sadece burç konumlarını gösterdiğini, ancak bunların neyi ifade ettiğini herkese göre anlaşılır şekilde açıklamakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Halbuki yeterince astroloji bilmeyenler detaylı ve kapsamlı doğum haritası analizlerini görmek isterler. Bu sebepledir ki astroasist.com olarak detaylı açıklamaları içeren bir doğum haritası uygulaması yayında kalmaya devam ediyoruz.

Astroloji haritalarının tamamen yoruma dayalı tarafları olmakla birlikte, aslına bakarsanız genelde aşağı yukarı aynı anlamları ifade eder. Bundan dolayı bire bir olmamakla birlikte farklı astrolog yorumları bir birleriyle örtüşür.

Doğum (Natal) haritası bir kişinin doğduğu saat ve dakikada bulunduğu coğrafi konuma göre astrolojik manada etkisi olan Güneş sistemindeki gezegenlerin dizilimlerini işaretlemeye yarayan bir haritadır.

Natal (doğum) harita hesaplaması yapmak hayli teknik bilgi gerekliliği içeren, son derece zor ve karmaşık bir iştir. Bu nedenden dolayı sıradan bir kişinin kendisine ait doğum anına ait yıldız haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan mümkün değildir. Neyse ki günümüzde bütün hesaplamaları sizin için yapabilen bilgisayar yazılımları mevcuttur. Bizler de sitemizi kendi natal haritanızı kolayca çıkarabilmeniz için tasarladık.

Gök günlüğü denilen kitapçıklar belli tarihlere göre gezegenler ve Güneşin pozisyonlarını görmeye yarayan teknik bilgilerden oluşur. Bu tablolara bakarak, burç konumlarını görebilirsiniz buna rağmen, gerek harita oluşturma ve gerekse astrolojik işaretleri okuma ve yorumlama işinde tıkanıklık yaşayabilirsiniz. Haritadaki işaretlerin okunması ancak astrolojik donanımlara sahip kişilerce yapılması imkan dahilinde olan epeyce zor bir iştir. Bu konuda bir uzmandan profesyonel danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizin doğum haritası programını kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Yükselen Burç Hesaplama Servisi (ASC Ascendant)

Bilindiği üzere, gün ışığından daha fazla yararlanmak maksadıyla belirli zamanlara göre saatler ileri/geri alınırlar. Son birkaç senedir bizim ülkemizde bu yöntem sonlandırılmışsa da, yükselen burcu bulunacak kişinin doğum yılında bu tür bir uygulamanın olup olmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplamalar bu parametreye göre yapılmalıdır.

Yükselen burcun bulunması için gök günlüğü tablolarından yararlanılır. Bu kaynaklar astrolojiyi bilmeyenler için anlaşılması mümkün olmayan karmaşık bilgiler içerir. Bu verilerden tam olarak faydalanmak için astrolojik alanda ileri düzey bilgi ve deneyim sahibi olunması gerekmektedir. Yükselenin bulunmasında en garantili yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan destek almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Bizim astroloji uygulamamızı da bu iş için güvenle kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu kesin bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Derme çatma bilgi veren sitelerde yükselen burç tespit etme işlemleri araştırırken bir birine benzeyen çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda net bir sonuç ortaya koyan gösterildiği gibi basit bir yükselen burç bulma çizelgesi yoktur ne yazık ki. İncelediğiniz herhangi bir tabloda, coğrafi koordinat bulunmuyor ve sadece Güneş burcu ve 2 saatte bir yükselen sıralaması yapılmışsa dikkate almayın. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işlemlerinde coğrafi konum bilgisi, yerel saat farkı ve bununla birlikte mevsimsel saat uygulaması hesaba dahil edilmelidir.

1.Ev (yükselen burç) doğduğunuz anda coğrafi koordinatınıza göre, doğu ufkunda yükselmekte olan burca verilmiş olan addır. 12 evli astroloji sistemine göre tertiplenmiş olan doğum (natal) haritanızdaki ilk evinizdir. Astrolojiyi takip etmeyenler çoğunlukla kendilerini Güneş (dış) burçlarına göre tarif etseler bile, dışarıdan bakılınca dışarıdan daha farklı biçimde görünebilirler. Çünkü dışarıya verdiğimiz izlenim kesinlikle yükselen burcumuzla alakalıdır.

Yükselenimizin ne manaya geldiği ve ne tür özellikler verdiği, hesaplama sonrasında alınan bilgilerle birlikte verilmektedir. Astrolojide yükselen burcun önemi dış burçtan (Güneş burcu) bile fazladır diyebiliriz. Çünkü 1. Ev (yükselen) ortaya çıkarıldıktan sonra tüm yıldız haritasının diğer ayrıntıları da çıkarılabilecek demektir. Astrolojik okumalarda öngörüler her zaman için 1. Evden hareketle yapılır. Bu da yükselen burcun önem derecesini vurgulayan en önemli bilgidir aslında. Coğrafi konum ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle mutlaka yükselen burcunuzu tespit edin. Bu bilgi, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dışarıdan nasıl göründüğünüzü daha hızlı bir şekilde bilme olanağınızı arttırır.

Sitemizdeki hesaplama formu aracılığı ile hiç bir astrolojik bilgiye ihtiyacınız olmadan da yükselen burcunuzu (1. Ev) hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey çok kolay. Tabi ki doğduğunuz saati doğru bir şekilde bilmeniz şartı ile. Web sitemizdeki yükselen burç hesaplama kısmına, doğum saatinizi ve coğrafi konumunuzu girin, peşinden çıkacak olan hesapla butonunu tıklamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.