Ankara psikolog arıyorsanız hoş geldiniz. Psikolog, yaşanılan psikolojik sorunların üstesinden gelmek ve sonrasında böyle sorunlarla karşılaşıldığı vakit; daha kolay baş edilmesini sağlayacak telkinler almak amacıyla gidilen psikoloji alanında hizmet veren danışmandır. Danışanlar, her türlü sorunla psikoloğun karşısına gelebilir ve Ankara psikolog, yöneltmiş olduğu sorularla bu sorunların çözümleri konusunda danışanın etkin çözümleri kendiliğinden bulmasını sağlar. Psikologlar, danışanlarıyla yaşadıkları tecrübeleri başkaca hiçbir ortamda paylaşmaz ve hiçbir şekilde dile getirmezler.

Ankara Psikolog

Psikolog, mesleği gereği hiçbir şekilde eleştirmez ve yargılamaz. Aynı zamanda, danışanların anlatmış olduğu olay ve konularda yargılayıcı ve eleştirici bir üslup kullanmaz. Psikolog Ankara, danışana ilişkin ön yargılı bir bakış açısı geliştirmez ve danışanlarına o şekilde bir yaklaşımda bulunmaz. Psikolog, danışanları kendi istekleri ve düşünceleri doğrultusunda yönlendirmez. Ancak onun tüm hususları bütüncül şekilde göz önüne almasına aracılık eder ve kararlarını kendisinin almasını sağlar.

Nasıl Bir Psikoloğa Gidilmelidir?

Psikolog, nitelikli bir eğitime ve alanda gerekli sertifikasyonlara sahip olmalıdır. Danışılacak olan alanda, mutlak surette eğitimini tamamlamış olması gerekir. Mesleki etik kurallarına yeterince önem vermesi ve bu konuda azami hassasiyet göstermesi elzemdir. Psikoterapi uygulayacak olan Ankara psikolog, danışanına objektif şekilde yaklaşır ve ona yönelik olumsuz herhangi bir davranışta bulunmaz.

Psikolog Rojin Nazik bünyesinde danışmanlık hizmeti alınmaya gidilmeden önce kesinlikle randevu alınmalıdır. Böylelikle yaşanması muhtemel herhangi bir mağduriyetin önüne, otomatikman geçilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.