Bir zamanlar televizyonlarda yayınlanan filmler ve diziler teknolojinin çağ atlamasıyla dijital platformlara kaymaya başladı. Hatta sinema filmlerini bile yapımcılar sinemalarda yayınlamak yerine dijital platformlara satarak kesin kazanç elde etmeye başladılar.

Ülkemize Netflix’in girmesiyle yüzlerce yerli ve yabancı dizi, filmler elimizin altına geldi. Bu durum da televizyon kanallarının reytinglerinde büyük düşüşler yaşamasına neden oldu. Netflix’ten sonra yerli girişim olan BluTV, Exxen, Gain ve Puhu TV gibi dijital platformlar da yerli yapımların televizyon yerine buralarda yayınlanmasını sağladı. Film izleme alışkanlıklarını değiştiren bu dijital platformlar büyük bir başarı yakalamayı başardı. Yakın zamanda ülkemize giriş yapacak olan Disney Plus ile de dijital platformlar arasındaki rekabet iyice kızışacağa benzerken bu durum kullanıcıların kafasını karışmasına neden oluyor. Bu kadar çok dijital platform arasından hepsine üye olunduğunda aylık bazda yaklaşık 200 TL gibi bir ödeme çıkarken kullanıcılar genelde Netflix’i tercih ediyorlar. Fakat Netflix’in son yaptığı zamdan sonra Disney Plus’ın bir çok yabancı diziyi kendi bünyesine katması ve fiyatının Netflix’e göre daha uygun olması üyelerin buraya kaymasına neden olacak yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Netflix yıllık bazda yaklaşık 700 TL fiyat belirlerken, Disney Plus 280 TL’lik yıllık fiyatıyla çok büyük bir avantajlı fiyat tarifesiyle kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Haziran ayında ülkemizde faaliyete başlayacak olan DisneyPlus’a ön kayıt yaparak avantajlı fiyattan yararlanabilirsiniz.

Kaynak: https://filmpaf.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.