Modern çağın şartlarına ayak uydurmayı başarmış olan koçluk eğitimi sayesinde, danışanlar daha fazla düşünmeye teşvik edilerek kreatif süreçlere girilmesi daha da kolaylaştırılmaktadır. Bu durumda, danışan koç ilişkisi son derece mühimdir. Uyum yakalanan bu ilişkide, başarı gelmesi kaçınılmazdır. Koçluk eğitimi sayesinde, pek çok kişi başarma konusunda geri durmak yerine daha cesurca davranmayı seçer. Müthiş bir öz güven kazanımı yaşanır.

Kişinin kendini tekrar bulmasına da aracılık eden koçluk eğitimiyle, potansiyel ve performans en üst seviyelere taşınmış olur. Günümüzdeki en güçlü gelişim araçları arasında sayılan koçluk sayesinde, danışanlar yargılanmadan, eleştirilmeden ve yönlendirilmeye çalışılmadan anda kalınarak dinlenilir. Koç, söylenilenler kadar söylenilmeyenlere de dikkat gösterir ve bunları danışana yansıtmaya çalışır.

Koçluk Eğitimi Nedir?

Danışanın yerine karar vermeyen koçlar, yapma veya yapmama konusunda danışanın yerine geçerek aksiyon almaz. İstek, değer, karar ve yetenekleri keşfetme konusunda içgörü ve farkındalık oluşmasını sağlar. Bu nedenle, koçlar danışanına derin sorular yöneltip güçlü geri bildirimlerde bulunarak yeterince ilham verir.

IFC onaylı koçluk eğitimi, bugün ihtiyacını hisseden herkese önerilmekte ve bu eğitim sayesinde kişi nasıl bir mesafe katettiğine yakından tanıklık etmektedir. Mutluluk ve başarı konusunda somut adımlar atılmasına aracılık eden ve doğru hedefleri bulmaya yardımcı olan bireysel koçluk ile birlikte ortaya çıkan engelleri görme konusunda müthiş bir öngörü yakalanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir