2019 yılında ilk olarak Çin’de çıkan ve tüm dünyaya yayılan coronavirüs nedeniyle bir çok şirket evden çalışma modeline geçerek uzaktan çalışmayı tercih etti. Bu süreçte uzaktan çalışmanın daha verimli olduğunu istatistiki olarak ortaya koyan şirketler ise bu çalışma modelini kalıcı hale getirerek şirket maliyetlerini azaltmaya başladı. Fakat bazı şirketler ise pandeminin olumsuz etkileri nedeniyle küçülmeye ve işçi çıkarmaya başladı. Bu noktada iş bulma konusunda sıkıntı yaşayan, karantinalar nedeniyle evden çıkamayan kişiler e-ticaret nedir, eticaret yaparak nasıl bir çalışma modeli geliştirilir bunları araştırmaya başladı.

Hazır E Ticaret Sitesi Paketleri

Bu noktada pazardaki boşluğu farkeden yazılım şirketleri de e ticaret sitesi geliştirme ve satma yarışına girdiler. Çok sayıda yazılım firması hazır e ticaret paketleri adını verdikleri ve 1 günde kurarak teslim ettikleri yazılımları geliştirdiler. Hem tasarım hem de arka plan olarak kullanıcıların istediklerini karşılayabilen firmalar bir anda yüzlerce yazılım satmaya başladılar ve çok hızlı bir büyüme gösterdiler.

Hazırladıkları e ticaret sitesi paketleri ile çok sayıda firmanın eticaret alt yapısını oluşturup onlara hem sanal pos hem de kargo entegrasyonu konusunda destek sağlayan firmaların sayısı git gide artmaya devam ediyor. Sayısı e ticaret yazılım firması olmasına rağmen pazarda hala eksiklikler olduğunu tespit edip bu eksikliklerle yeni yazılımlar yapmaya devam eden firmalar da bir yandan startuplar kurarak yatırımlar almaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.