Ephemerisler (gök günlüğü) belli tarihlere göre gezegenler ve Güneşin yerlerini izlemeye yarayan çizelgelerden oluşur. Bu çizelgeleri inceleyerek, gezegen konumlarını görebilirsiniz yine de, gerek haritayı tam manada çıkarmak ve gerekse işaretleri okuma ve anlamlandırma noktasında tıkanabilirsiniz. Harita sembollerinin okunması yalnızca astroloji uzmanlarınca icra edilebilen zorluk derecesi yüksek bir iştir. Bu alanda bir astroloji uzmanından ücretli danışmanlık hizmeti alabilir ya da internet sitemizin ücretsiz hesaplama ve analiz yazılımından yararlanabilirsiniz.

İnternet üzerinde bilinen pek çok doğum (natal) haritası uygulamasıyla karşılaşıyoruz. Bu hizmetlere baktığımızda, büyük bir kısmının sadece burç konumlarına yer verdiğini, ama bu ifadelerin hangi doğrultuda yorumlanması gerektiğini herkesin anlayacağı biçimde açıklamakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Halbuki yeterince astroloji bilmeyenler yorumlamalı doğum haritası sonuçlarına gereksinim duyarlar. Bunu bildiğimiz için biz de astroasist.com olarak detaylı yorumları kapsayan bir ücretsiz doğum haritası sitesi olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Astrolojik alanda uzman olmasanız da kendinize ait son derece detaylı natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu sağlamak için doğum anınıza ilişkin tarih ve saat bilgilerini ve doğduğunuz şehrin enlem/boylam bilgilerini girmeniz yeterlidir. Hesapla butonunu tıklamanızla birlikte derhal haritanızı görebilirsiniz.

Yıldız haritaları çıkarılırken ihtiyaç duyulan girdilerin doğruluğu kesin bir öneme sahiptir ki, burçların değiştiği günlerde bazen birkaç dakikalık farklılığın bile tüm ev ve burç konumlarını etkileyeceğini unutmamak gerekir. Bir doğum (natal) haritasının doğru bir biçimde oluşturulabilmesi ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, doğumun gerçekleştiği anın kesin olarak bilinmesi şartı vardır. astroasis.com sitemizde ücretsiz olarak kullanıma sunduğumuz doğum haritası programı da, doğum tarihi ve saati şeklinde giriş sağlayacağınız bu veriler doğrultusunda kişiye özel astrolojik doğum haritası sonucunu anlamlarıyla beraber vermektedir.

Doğum haritalarının kısmen yoruma dayalı kısımları olmakla beraber, gerçekte astrolojinin belli kuralları içerisinde aşağı yukarı aynı anlamları ifade eder. Bu sebeple bire bir olmamakla birlikte farklı astrolog yorumları bir birleriyle benzeşir.

Yıllar önce astrolojiyi iyi bilenlerin karmaşık hesaplamalar yaparak uzun uğraşlar sonucu çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, bu asırda teknoloji nimeti sayesinde bir kaç basit adımla çıkarmak ve tüm ayrıntılarını almak mümkün hale geldi.

Astrolojik natal harita bir insanın doğum esnasında bulunduğu bölgeye ilişkin astrolojik tesir kabiliyeti olduğu kabul edilen gezegenlerin pozisyonlarını ve bir birleri ile olan açılarını gösteren bir haritadır.

Astrolojik gök cisimlerinin pozisyonları an be an değişse de, doğum haritaları sahibinin doğduğu ana özel olarak gökyüzünün bir fotoğrafı niteliğinde olmasından dolayı değişmez.

Kabaca tarif edersek ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji konusundaki uzmanların sahip oldukları bilgi ve becerilerin teknoloji yardımıyla özel programlara aktarılarak sunulan şeklidir.

Astrolojik harita hesabı yapmak pek çok teknik donanım gerekliliği içeren, son derece zor ve karmaşık bir iştir. Bu sebeple astroloji alanında yeterli bilgisi olmayanların herhangi birisine ait astrolojik haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan olasılık dahilinde değildir. Neyse ki teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde bu hesaplamaları kolayca yapabilen bilgisayar destekli yazılımlar oluşturulmuştur. Bizler de sitemizi kendi natal haritanızı kolayca çıkarabilmeniz için tasarladık.

Yükselen Burç Nasıl Bulunur? Ne Anlama Gelir?

İlk evdeki burcun neyi işaret ettiği ve ne tür özellikler verdiği, hesaplamayla birlikte çıkan bilgilerle beraber verilmektedir. Natal haritada yükselen burcun önemi esas burçtan bile fazladır desek yeridir. Çünkü haritanın ilk evi tespit edildikten sonra tüm yerleşimlerin ayrıntıları da hesaplanabilecektir. Astrolojide tahminler her zaman için yükselene göre yapılır. Yalnızca bu bile yükselenin ne denli önemli olduğunu ortaya koyan bir bilgidir aslında. Doğum saatinizi öğrenip mutlaka hangi yükselen burç olduğunuzu öğrenin. Bu hesaplama, kendinizi daha iyi tanımanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi daha çabuk bilmenizi mümkün kılar.

Yükselen burç dünyaya geldiğiniz anda mevcut lokasyonunuza göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca verilen addır. 12 evlik astrolojik sisteme göre düzenlenmiş olan natal haritanızdaki birinci evinizdir. İnsanlar çoğunlukla kendilerini Güneşin ifade ettiği burca göre ifade etseler de, dışarıdan bakılınca başkalarınca daha farklı görünebilirler. Çünkü karşıdan görünüş çoğunlukla yükselen burcumuzla alakalıdır.

Yükselenin hesaplanması için ephemeristen yararlanılır. Bu kaynaklar astrolojiyi bilmeyenler için anlaşılamayan teknik bilgilerden oluşur. Bu verilerden tam olarak faydalanmak için astrolojik anlamda üst düzey bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. Bu konuda en garantili yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan yardım almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Bizim uygulamamızı da bu amaçla güvenle kullanabilir, yükselen burcunuzu kesin bir doğrulukla bulabilirsiniz.

Hepimizin bildiği gibi, gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatler belli zamanlarda bir saat ileri veya geri alınır. Son yıllarda bizim coğrafyamızda bu tür bir uygulama sonlandırılmışsa da, yükselen burcu bulunacak kişinin doğduğu yıl içerisinde bu tür bir uygulamanın var olup olmadığı bilinmeli ve tüm hesaplar bu bilgiye göre yapılmalıdır.

Sitemizdeki hesaplama yazılımıyla, hiç bir astrolojik bilgiye ihtiyaç duymaksızın yükselen burcunuzu (1. Ev) hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey çok basit. Elbetteki doğduğunuz andaki saati doğru bir şekilde bilmeniz şartı ile. Sitemizdeki yükselen burç hesaplama formuna, doğduğunuz saati ve doğduğunuz şehri girin, ardından aktifleşen yükselen burcumu göster butonunu tıklamanız kafidir.

Bazı internet sitelerinde yükselen burç bulma işlemleri araştırırken bir birinin aynı çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun hesaplanması hususunda kesin netice veren bu şekilde basit bir yükselen burç bulma çizelgesi bulunmamaktadır ne yazık ki. Gördüğünüz herhangi bir cetvelde, coğrafi koordinata yer verilmiyor ve sadece Güneş burcu ve 2 saatte bir yükselen burçlar sıralanmışsa önemsemeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işleminde enlem/boylam derecesi, yerel saat dilimi ve otomatik olarak mevsimsel saat uygulaması hesaba dahil edilmelidir.

Ücretsiz Astrolojik Yorumlu Güneş Burcu

Güneş’in bulunduğu burcunuz doğal yapınızı ve yaşamınızın olağan akışı boyunca değişmeden devam eden esas özelliklerinizi tanımlar. Bu sizin dış dünyaya yansıyan içsel yapınızdır. Esasen hayat kaynağımız olan Güneş, sistemin merkezinde yer alır ve buna benzer biçimde burçlardaki Güneş de benzeri olmayan kendi kişisel merkezinizi belirtir. Özelliklerinizi daha iyi anlayabilmek için websitemizdeki burç hesaplama uygulamasından faydalanabilirsiniz. Güneş, zodyaktaki en parlak güç olduğu gibi, bir haritada da en önemli güç olarak kabul görür. Güneş’in enerjisi, ana kimliğinizle ve tüm hayatınız boyunca kim olmaya yaklaştığınızla ilişkili kabul edilir. Kabiliyetlerinizi diğer insanlarla hangi şekilde etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla beraber sahip olduğunuz değerlerin, hedeflediğiniz şeylerin ve benliğinizin temel taşını oluşturur. Orta yaşın sonlarından itibaren, Güneş burcunun tesiri artış gösterir çünkü yaş ilerledikçe, kim ve ne olduğunuz konusunda kendinize daha fazla güvenirsiniz.

Ay Burcu Bulma Ay Burcu Hesaplama

Astroloji haritalarındaki Ay burcu insanların göremediği iç konuları yönetiyor olmasından dolayı duygu dünyamızla ilgi pekçok olay Ay’ın bulunduğu burçla doğrudan ilgilidir ki, bize keyifli gelen şeyler ve alışkanlıklarımız da burçlardaki Ay’ımızın etkisiyle gündeme gelen konulardır. Hislerimiz üzerindeki tesiri nedeniyle hayatımızdaki her konuyu maximum seviyede tesiri altında bırakabilir ancak, en önemlisi insanlarla sürdürdüğümüz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Haritamızdaki Ay burcu bir manada sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal anlamda rahatlama şeklimizi de biçimlendirir.

Şahsınızın yahut doğum tarihini bildiğiniz birinin iç dünyasını daha iyi anlayabilmek için, sitemizdeki Ay burcu bulma aracını kullanabilirsiniz. Eğer natal haritanızdaki Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmek istiyorsanız doğum tarihinizi formdaki bölümlere girmeniz yeterli. Son olarak Ay Burcumu Göster butonuna tıklayın. Şayet bir başkasına ait Ay burcu hesaplamasına bakmak isterseniz ilgili kişiye ait doğum saatini, Ay’ın şuan için hangi burçta olduğunu merak ediyorsanız, bugünün tarih bilgilerini forma yazmanız gerekiyor. Böylece sorgulanan tarihe göre Ay’ın hangi burç konumunda olduğunu ve o astrolojik pozisyonda ne özelliklerinin olduğunu görebilirsiniz.

Ay’ın sembolik anlamda koruyucu olarak Güneş etrafında dolaşması gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi nasıl koruduğumuzu, kendimizi nasıl güvende ve rahat hissettirdiğimizi anlatır.

Tüm astrolojik hesaplamalarda olduğu gibi, Ay burcunun tespiti için de doğum anına ait bilgilerin dakika bazında bilinmesi istenir. Bu bölümün doğruluğu son derece önem taşır, çünkü yalnızca birkaç dakikalık eksiklik değişik bir burcu gösterebilir, bu nedenle emin olmak için mutlaka titiz olunması gerekir. Bu doğum saati bilgilerine sahip olmanız durumunda, sitemizdeki gibi saygın bir çevrimiçi hesaplama uygulaması gerekli sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Duygu dünyamızdaki hemen her konuda etki sahibi olan Ay’ın haritadaki yeri astroloji uzmanının çok önem verdikleri temel konulardandır. Natal haritada, Ay’ın bulunduğu burç, özellikle dış dünyaya içgüdüsel anlamda nasıl tepki verdiğimizi ortaya çıkarır.

Ücretsiz Merkür Burcu Hesaplama Programı

Her burçta değişik manalara gelen Merkür burcu, sahip olduğumuz zekayı ve bu zekamızı nasıl aktive ettiğimizi gösterir. Haritadaki Merkür’ünüzden aldığınız tesirleri görebilmek için Merkür burcu öğrenme sistemimizi aracılığıyla gereken tespiti yapmalısınız. İlk kez karşılaştığımız birisinin, aslına bakarsanız Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcu ile karşılaşırız. Merkür yerleşimimiz iletişim tarzınızı belirlediğinden ve düşünce sürecimizi şekillendirdiğinden dolayı, hayatımızın her alanını etkiler. Burçlardaki Merkür düşünce şeklimizi, yazma yöntemimizi ve sosyal hayatta nasıl iletişim kurduğumuzu söyler. Merkür’ün pozisyon aldığı burç, öğrenme, bilgileri özümseme ve çevreyle temas kurma şeklimizi biçimlendirir.

Venüs Burcu Nedir? Neyi gösterir? Nasıl Analiz Edilir?

Venüs Zodyak kuşağında hiç durmadan hareket ederken, 24 saatlik süreçte ortalama olarak 1° lik yol kateder. Bu, bir burçta hemen hemen bir ay geçirdiği manasına gelir. Bununla birlikte on sekiz aylık süre zarfında bir kez geri hareket eder ki, Venüs’ünüzün kesin konumunu belirlemenin en iyi yolu doğum haritanıza bakmak doğum anınızda hangi burçta olduğunu anlamak için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktadır. Venüs’ün yerleştiği burç değerleri yönettiğinden maddi ve manevi varlıklarımızla ilişkilerimizi kontrol eder. Bununla birlikte en önemlisi, haritamızdaki Venüs sevgi potansiyelimizi, merhamet etme biçimimizi, aşka verdiğimiz anlamı haber verir. Bir insanla aranızdaki uyumluluğu anlamak için Güneş burcuna bakmak eğlencelidir oysa ki, Venüs burcunuzu öğrenmek direkt olarak aşkın kalbine inmenin en kesin yöntemidir.

En Doğru Yorumlu Mars Burcu Hesaplama Servisi

Diğerlerine oranla Mars daha hızlı hareket eden gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta gerileme hareketi yaptığına göre iki ila yedi aylık süre zarfında burçlarda konaklar. Astrolojik verilere göre Mars’ın tüm zodyağı kat etmesi yaklaşık 2 yıl sürer. Bu sürenin başlangıcını doğru bir şekilde saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre notlar alırsanız, ilerideki Mars döneminde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerjinizi hangi yöntemleri kullanarak yönlendireceğiniz ile alakalı ipuçları almış olursunuz. Mars burcunuzun özelliklerini anlamak, nasıl hareket ettiğiniz ve motive olmak için ihtiyacınız olan şeyler hakkında fikir vericidir. Bu veriler, enerji düzeyinizi yükseltmenize ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu hassas bie şekilde tespit etmek için Mars burcu hesaplayıcısı kullanılması şarttır.

Jüpiter Burcu Nedir? Neyi gösterir? Nasıl Analiz Edilir?

Burçlardaki Jüpiter’i tespit etmenin farklı yollarını kullanabilirsiniz. Online bir astroloji uygulamasından faydalanarak tek tıklamayla Jüpiter burcunuzu zahmetsizce bilebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmek durumundasınız. Bununla beraber Jüpiter hesaplama tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum haritanız varsa Jüpiter’inizin bulunduğu pozisyonu buradan da görebilirsiniz. Şayet anlamlarıyla birlikte bu konuma detaylıca bakmak isterseniz Jüpiter burcu uygulamamızı kullanabilirsiniz. Jüpiter’in bulunduğu burç sizinle alakalı fark edebileceğinizden daha fazla konu içerir, algı kapasiteniz ve bilincinizi yükseltme yollarını ortaya çıkarır. Genişlemeyi temsil eden Jüpiter genellikle diğer özelliklerinin yanı sıra bolca doğruluk serumu getirir. Jüpiter burcunuzun konumunu iyi anlamak, hayatınıza daha fazla şans davet etmenize de imkan sağlar.

Satürn Burcu Hesaplama Servisi Ücretsiz Yorumlama

Satürn, gezegeni burçlarda yaklaşık iki sene altı ay kalır ve başlangıçtaki pozisyonuna tekrar dönmesi 28 ila 29 yıl sürer. İşte bu tekrar geliş anına Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir olgunluk göstergesidir. Bu, benzer yaş grubundakilerin birbiriyle yakın hayat dersleri aldığı manasına gelir. Websitemizde yer verdiğimiz Satürn burcu hesaplama yazılımı aracılığıyla Satürn’ün yerleştiği lokasyonu bulabilirsiniz. Astrolojik bir doğum haritasında Satürn’ün konumu, sınırlandığımız alanları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi açıklayabilir ve bununla birlikte, aslında dışa vurmakta güçlük çektiğimiz ve hatta karakterimizin bir parçası olarak kabul ettiğimiz özelliklere de işaret edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.