FETÖ‘nün 15 Temmuz’da gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişiminin ardından tutuklanan 51 Hava Harp Okulu Öğrencisini Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi bugün tahliye etti.

Aylık olarak yaptığı tutukluluk değerlendirmesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan gelen delilleri de göz önüne alan mahkeme 51 tutuklu sanığın tahliyesine karar verdi. Sanıkların telefonlarından FETÖ’nün haberleşme uygulaması ByLock’un bulunmaması da tahliyelerde önemli rol oynadı. Daha önce de 43 Hava Harp Okulu öğrencisi tahliye edilmişti.

15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan FETÖ’nün subayları masum erleri ve hava, karp okulu öğrencilerini de pis emellerine alet etmiş, erlerin ve öğrencilerin tutuklanmaları kamuoyunda da uzun süre tartışılmıştı. Tutuklu Hava Harp Okulu öğrencileri terör örgütü üyesi olmak ve TBMM’yi ortadan kaldırmaya teşebbüs suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyordu.

Hava Harp Okulu öğrencilerinin tahliye edilmesi öğrencileri ve ailelerini sevince boğarken ilerleyen aşamalarda tahliyelerin devam edeceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir