Çankaya Belediyesi ve Türk Eğitim Derneği (TED) Üniversitesi işbirliğinde yapılan 420 yatak kapasiteli TED Üniversitesi Çankaya Belediyesi Öğrenci Yurdu açıldı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine CHP genel başkan yardımcıları Seyit Torun, Tekin Bingöl, CHP Ankara milletvekilleri Levet Gök ve Murat Emir, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Başkan Taşdelen, belediyenin en değerli arsalarından birini gelecek nesillere yurt olarak tahsis ettiklerinin altını çizerek şunları söyledi:

“Örnek bir projeyi hayata geçirdik. Bu ülkenin gençlerini terör ve tarikat sarmalından kurtarmak isteyenler, imkanlarını gençler için seferber etmek zorunda. Biz de bu anlayışla rantın yüksek olduğu bir bölgede en kıymetli arsalarımızdan birini yurt için ayırdık. Tarikat liderlerinin, din tacirlerinin peşinden girmeyecek Cumhuriyetinin yanında olacak nesiller için çalışıyoruz.”

Mustafa Kemal Mahallesi’nde faaliyet gösterecek yurt, geniş odaları ve modern çalışma alanlarıyla dikkat çekiyor. Engelli öğrencilerin de unutulmadığı yurtta özel odalar bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here