MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığında Tasviye Depremi

0
161

Başkanlık sürecine kadar her ortamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye yoğun bir şekilde muhalefet yapan Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli partisinin il ve ilçe yapılanmalarında tasviyelere devam ediyor.

Yoğun bir şekilde muhalefet yaptıktan sonra başkanlık sürecinde birden Evet oyu kullanacaklarını açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi‘nin tabanının bir türlü kabullenemediği bu durum parti içindeki il ve ilçe yapılanmalarına da yansıdı. Bu süreçte meclisteki oylamada da çatlaklar veren MHP kanadında partinin büyük oy kaynağı olan ve son yerel seçimlerde yüzde 41 oy alan ilçelerden biri durumundaki Gölbaşı İlçe Başkanlığı bütün üyeleriyle beraber Genel Merkez tarafından görevden alındı. Referandum sürecinde görevden alınan Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy bu durum üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

5 yıldır Gölbaşı İlçe Başkanı olarak görev yapan Mahmut Aksoy sosyal medya hesabından paylaştığı yazıda bundan sonra da doğruları söylemekten çekinmeyeceklerini ve bir ülkücü gibi yaşamaya devam edeceklerini belirterek Genel Merkez’e mesaj gönderdi.

Referandumda Evet oyu vereceklerini açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu durumu hem parti tabanına, hem il ve ilçe başkanlıklarına hem de seçmenlerine bir türlü kabul ettirebilmiş değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here